דמותו של נמש

נמש  הוא כלב תחש (נקניק) שמנמן, צבעו חום, חוץ מכפות רגליו, שהן לבנות. רגליו הקדמיות של  נמש פונות כל אחת לכיוון אחר, כמו צ'רלי צ'פלין, וכמו כל כלבי התחש. שערו קצר, אפו שחור וסביבו נמשים שחורים. אוזניו של נמש די גדולות, כך שהן מנגבות את הרצפה. עיניו  של נמש חומות על רקע לבן (משחק המבטים).

במשחק המבטים, צריך לתת לצופה אפשרות לחדור לתוך מבטו של נמש.עיניו אינן מיטיבות לראות, אך למביט בתוכן יש אפשרות לדעת כיצד נמש מרגיש". במשחק המבטים יש שימוש מלא בפרסוניפיקציה (האנשה).

 

 

@alt@

נמש הוא כלב גאה: ראשו מורם ולרוב עמידתו מפגינה ביטחון רב, למרות שרגליו הקדמיות נותנות לו מראה, כאילו עוד רגע הוא מחליק על הרצפה.  נמש יודע מה שהוא רוצה. יש לו שאיפות וחלומות. אפילו רצון להקים משפחה עם בת זוג ובייבי נמש קטן, אך נמש זקוק לחיזוקים, כמו דחיפת עידוד קטנה לאורך כל הדרך.
כך כתבה ארנת גרובמן, היוצרת של סיפורי נמשבהנחיות שלה לאיור הסיפורים.
סיפורי נמש מספרים על כלב תחש קטן וממושקף. הוא שובב, הוא תחמן, קצת שקרן, שכחן, אבל הוא בעצם ילד... ילד רגיל הזקוק לדחיפת עידוד קטנה לאורך כל הדרך.
ומי מאיתנו אינו זקוק לזה?

חמשת סיפורי נמש של ארנת גרובמן, וחמשת סיפורי ההמשך של נמששכתבה ג'סי גרובמן, מעבירים מסרים חשובים לילדים. הסיפורים מומלצים על ידי משרד החינוך, הן עבור ילדי הגיל הרך - גני ילדים וכיתות א'-ב', והן במסגרת החינוך המיוחד.