סיפורי ילדים- המשך...

סיפורי ילדים עוסקים במנעד רחב ומגוון של נושאים ותחומי כתיבה, בהם: סיפורים היסטוריים, סיפורי מעשיות וסיפורים ריאליסטיים, סיפורי טבע ומדע, וכמובן סיפורים על חיות וסיפורים המסופרים באמצעות חיות.

סיפורים אלה מאפשרים לילדים להזדהות עם החיות-גיבורות הסיפור, לגשר על פערים רגשיים וקוגניטיביים, ולהגיע לתובנות ולמסקנות שהיו מתקשים להגיע אליהן ללא התיווך הספרותי.

 

@alt@

זהו המקום המיוחד השמור עבור סיפורי נמש על מדף סיפורי הילדים: נמש הוא כלב תחש קטן וממושקף. הוא שובב, הוא תחמן, הוא שכחן ואפילו קצת שקרן, אבל נמש הוא בעצם ילד... ילד הזקוק לדחיפת עידוד קטנה לאורך הדרך. סיפורי נמש משקפים את עולמם של הילדים ומומלצים על ידי משרד החינוך. אני קוראת את סיפורי נמש עם ילדים דיסלקטים ועם ילדים שעדיין לא רכשו קריאה (כיתות א'-ב'). יש בעיצובם ובשפת דיבורם חיבור ישיר ללב קוראים. הם מדברים בשפת ילדים ובלשון שקל להבינה. גם כאשר יש קושי בפענוח מילים - המילים נקראות מעצמן מתוך ההקשר, בחגיגה של צבע וצליל, שיוצרת הרמוניה ופותחת לבבות. כל אחד וה- "נֶמֶש" שלו אני כותבת ש"נפגשתי עם נמש" - כי הסיפורים הם כל כך אותנטיים שהתחושה היא של שיחה עם ידיד קרוב (ועם עצמך). סיפורי נמש מתאימים לכל הילדים, כי הם מתעסקים עם נושאים הקרובים לליבם. ילדים עם צרכים מיוחדים שחווים המון ביקורת וכישלונות, רואים בנמש - חבר. מקווה שרבים ייהנו ויתיידדו עם סיפורי נמש כפי שאני ותלמידיי התיידדנו איתו.

                                                                                                                                 בידידות והערכה,
                                                                                                                        שי אשבל - מנהלת מרכז "שירה"
                                                                                                                             רכזת סל שילוב ברמה.